top of page

Síla obsahu vytvořeného uživateli (UGC)

V moderním světě marketingu a reklamy se stále více prosazuje koncept obsahu vytvořeného uživateli (User-Generated Content, UGC). Tento fenomén není jen přechodným trendem, ale silným nástrojem, který může značkám pomoci navázat hlubší a autentičtější vztah se svými zákazníky. V tomto článku se podíváme na to, co je UGC, proč je tak účinný a jak ho mohou firmy využít ve svých marketingových strategiích.


Co je obsah vytvořený uživateli?

Obsah vytvořený uživateli zahrnuje jakýkoliv obsah, který byl vytvořen a sdílen zákazníky značky, nikoliv samotnou značkou. Může se jednat o recenze, fotografie, videa, příspěvky na sociálních sítích, blogy nebo jakýkoliv jiný typ média, který zákazníci vytvářejí a sdílejí, když interagují s produktem nebo službou. Tato forma obsahu zahrnuje nejen pozitivní, ale i konstruktivní kritiku, což značkám poskytuje cennou zpětnou vazbu.


Proč je UGC tak silný?

Autenticita a důvěryhodnost:

 • Obsah vytvořený skutečnými uživateli je vnímán jako autentičtější a důvěryhodnější než tradiční reklama. Spotřebitelé jsou více nakloněni věřit zkušenostem jiných zákazníků než marketingovým sdělením od samotné značky.

 • Studie ukazují, že 86% spotřebitelů považuje autentičnost za klíčový faktor při rozhodování o tom, které značky podporovat.


Sociální důkaz:

 • UGC slouží jako sociální důkaz, který posiluje důvěru ostatních zákazníků. Vidět, že ostatní lidé mají pozitivní zkušenosti s produktem, může motivovat nové zákazníky k nákupu.

 • Fotografie a videa, které uživatelé sdílejí, přinášejí reálný pohled na používání produktů, což je pro nové zákazníky velmi přitažlivé.


Zapojení a komunita:

 • Když značka podporuje své zákazníky k tvorbě a sdílení obsahu, vytváří se kolem ní aktivní a angažovaná komunita. To může vést k silnějšímu vztahu mezi značkou a jejími zákazníky.

 • Komunity zaměřené na značku mohou poskytovat platformu pro sdílení zkušeností a tipů, což zvyšuje loajalitu zákazníků.


Šíření a dosah:

 • UGC může značce pomoci dosáhnout širšího publika. Každý sdílený obsah od uživatele představuje potenciální expozici nové skupině lidí, která může zahrnovat jejich přátele, rodinu a následovníky na sociálních sítích.

 • Virální potenciál: Některé UGC kampaně se mohou stát virálními a značně zvýšit viditelnost značky.


Jak využít UGC v marketingové strategii

Podpora a motivace uživatelů:

 • Značky mohou aktivně povzbuzovat své zákazníky, aby sdíleli své zkušenosti a vytvářeli obsah. Může to být prostřednictvím soutěží, výzev nebo jednoduchých výzev k akci na sociálních sítích.

Příklad: Nabídněte slevy nebo odměny za sdílení fotografií s vaším produktem na Instagramu.


Integrace do kampaní:

 • UGC může být integrován do různých marketingových kampaní, jako jsou e-mailové newslettery, sociální média nebo dokonce na oficiálních webových stránkách značky.

 • Příklad: Vytvořte speciální sekci na svých webových stránkách, kde budete zobrazovat nejlepší příspěvky od uživatelů.


Odměny a uznání:

 • Odměňování uživatelů za jejich obsah může zvýšit jejich motivaci k dalšímu sdílení. To může zahrnovat hmotné odměny, slevy nebo jednoduché uznání a sdílení jejich příspěvků na oficiálních kanálech značky.

 • Příklad: Vyhlašte soutěž, kde nejlepší příspěvky získají speciální ceny nebo budou sdíleny na oficiálních profilech značky.


Analýza a zpětná vazba:

 • UGC také poskytuje cenné poznatky o tom, jak zákazníci vnímají a používají produkty. Analýza tohoto obsahu může pomoci identifikovat silné a slabé stránky produktů a služeb.

 • Příklad: Využijte analýzu sentimentu k pochopení, jaké aspekty vašich produktů jsou nejoblíbenější a které by mohly vyžadovat zlepšení.


Příklady úspěšného využití UGC

„Share a Coke“ společnosti Coca-Cola:

 • Tato kampaň povzbuzovala zákazníky, aby sdíleli fotografie lahví s jejich jménem na sociálních sítích. Tato kampaň nejenže zvýšila prodeje, ale také vytvořila obrovské množství sdíleného obsahu a zvýšila angažovanost značky.

 • Výsledek: Miliony sdílených fotografií po celém světě a výrazné zvýšení povědomí o značce.


Kosmetická značka Glossier:

 • Glossier staví na komunitě svých uživatelů a pravidelně sdílí jejich recenze a fotografie na svých oficiálních kanálech. Tím vytváří pocit komunity a autentické zpětné vazby, která je pro nové zákazníky velmi atraktivní.

 • Výsledek: Silná a loajální komunita, která značku propaguje prostřednictvím reálných a důvěryhodných zkušeností.


Obsah vytvořený uživateli je mocným nástrojem, který může značkám pomoci zvýšit důvěru, angažovanost a dosah. V době, kdy jsou spotřebitelé stále skeptičtější vůči tradiční reklamě, přináší UGC autentický a důvěryhodný způsob, jak komunikovat hodnoty značky a budovat silnější vztahy se zákazníky. Využití UGC by mělo být nedílnou součástí každé moderní marketingové strategie.

Tím, že se firmy otevřou hlasům svých zákazníků, mohou získat nejen větší dosah a věrnost, ale také cenné poznatky a zpětnou vazbu, která jim pomůže neustále zlepšovat své produkty a služby. Využijte sílu UGC a přiveďte svoji značku blíže k lidem, kteří ji nejvíce ocení.Síla obsahu tvořeného uživateli

Comments


NÁŠ KONTAKT

Naše company s.r.o.

Název

+420 721 121 700

Telefon

Poběžovice u Holic 116, 534 01

Sídlo

196 31 162

IČO

C 51669 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

Spisová značka

Právní informace

Dotaci na vybavení poskytl Pardubický kraj

Dotace

Naše sítě

 • Facebook
 • LinkedIn

Kliknutím na tlačítko Odeslat souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Vaše zpráva

Jak na to?

01

Kontaktujte nás

Vyplněním jednoduchého formuláře nám dejte vědět, kdo jste a proč nás poptáváte.

02

Ozveme se zpět

Jakmile dotaz dorazí, ozveme se zpět. Cílem bude si vše ujasnit a domluvit si schůzku.

03

Domluvíme si setkání

Potkáme se ideálně tváří v tvář, případně online. Důkladně se vyptáme a poradíme.

04

Dostanete nabídku

Po úspěšném osobním setkání vám navrhneme řešení a předložíme nabídku.

05

Rozhodnete se

Teď je řada na vás. Zvážíte nabídku a pokud vám bude vyhovovat, s radostí se pustíme do práce.

bottom of page